Conceptul S-Class Coupe va fi prezentat oficial săptămâna viitoare la Frankfurt însă până atunci Mercedes a lansat pe internet o schiţă a modelului ce prefigurează viitorul S-Class Coupe.
Din schiţe putem observa că vom vedea un model lung, lat şi cu gardă la sol joasă. Spre deosebire de sedanul din clasa S, care are partea frontală mai dreaptă, în cazul conceptului S-Class Coupe aceasta este mai lungă, mai subţire şi mai rotunjită.
Capota este lată şi are două linii ce se întind pe lungimea acesteia iar blocurile optice sunt unele de ultimă generaţie. Plafonul este lăsat iar partea din spate este schimbată faţă de cea a sedanului S-Class, stopurile fiind amplasate orizontal.
Decizia de alege numele de S-Class Coupe Concept în loc de CL este bazată pe faptul între concept şi clasa C nu sunt foarte multe asemănări deşi prototipul din imaginile spion a purtat numele C217…citeste tot articolul pe site-ul de stiri auto
Leave Your Comment